Blog

Moda ślubna 2020. Przegląd trendów na nowy sezon

Moda ślubna jaka jest, każdy widzi – być może powie ktoś, kto jest mało wprawnym obserwatorem. Bo to, że biel, wąska talia, odkryte ramiona i koronki występują w każdej kolekcji, to nie oznacza, że suknie ślubne nie podlegają modzie. Gdyby tak było, dwa razy do roku świat mody nie organizowałby pokazów, na których wielcy krawcy prezentują świeże kolekcje. Chodzi o nowe interpretacje klasycznych wzorów. Zmieniają się czasy, zmianiają kobiety, mając inne potrzeby. Dla nich projektanci tworzą ciągle nowe fasony, które odpowiadają ich wymaganiom. Agnes także podąża tą drogą. Jakie są suknie ślubne w 2020r. ? Oto przewodnik przyszłej panny młodej. Będzie na pewno ciekawie i kobieco!

Moda ślubna 2020. Przegląd trendów na nowy sezon

Romantyczna jak Julia

Wiliam Szekspir stworzył bohaterkę, z którą identyfikują się kolejne pokolenia kobiet. Imię Julia jest nadal niezwykle popularne i często nadawane dziewczynkom. Bo Julia kojarzona jest z delikatnością, kobiecością, romantyzmem. Moda ślubna lubi nawiązywać do renesansu, podkreślając wcięcia w talii, odsłaniając dekolt, a wokół panny młodej tworzyć aurę poetyckości. W kolekcji Agnes na 2020 r. nie mogło zabraknąć sukien ślubnych pełnych romantyzmu, idealnych dla współczesnych Julii, które chcą olśnić swojego Romeo. Znajdziemy więc w kolekcjach The One, Agnes Bridal Dream i Lovely delikatne suknie z opadającymi rękawkami, szykowne koronki, kaskady falban. Czerpią z historii, jednak niezwykle pasują fasonem do nowoczesnych kobiet. Moda ślubna to ciągłe cytowanie przeszłości, jednak w formie, która pasuje do naszych czasów. Proste dodatki, przełamanie bieli delikatnym różem, czerwone usta czy minimalistyczna fryzura to tylko niektóre ze sposobów, jakimi można dodać romantyzmowi charyzmy.

moda ślubna 2020moda ślubna 2020moda ślubna 2020

Efekt Markle

Księżna Sussex na swoim ślubie zszokowała cały świat odwagą. Nie oglądając się na inne kobiety, które wchodziły do królewskiej rodziny, wybrała suknię Givenchy, jaka podzieliła opinię publiczną. Jedni się zachwycali prostotą, która podkreślała urodę aktorki, drudzy byli zawiedzeni brakiem bogatych ozdób, do jakich przyzwyczaiły poprzedniczki. Megan zainspirowała projektantów mody ślubnej, dzięki czemu w kolekcjach na rok 2020 znajdziemy fasony całkowicie proste, nowoczesne. Efekt Markle widzimy także w detalach: głębokich plecach, sztywnych liniach, dekolcie w łódeczkę - tzw. bateau.

moda ślubna 2020 agnesmoda ślubna 2020 agnes

Przykryta peleryną

Krótkie futerka, bolerko czy marynarka? W modzie ślubnej 2020 pierwsze miejsce wśród okryć wierzchnich panny młodej zajmuje peleryna. Założona nie tylko podczas ślubu, ale z dumą prezentowana także na przyjęciu. Zjawiskowo będzie się prezentować podczas przechadzki z panem młodym po weselnym ogrodzie. Najmodniejsza peleryna, jaką znajdziecie także w kolekcjach Agnes, wyszywana jest mieniącymi się kamyczkami, zdobiona koronkami, częściowo ażurowa. Peleryna daje uderzający efekt tajemniczości, podkreślając suknię pod spodem. Pasuje zarówno do sukni ślubnych z długim, jak i krótkim rękawem.

moda ślubna 2020 The Onemoda ślubna 2020 Lovelymoda ślubna 2020 The One

Lekka jak piórko

Piórka lubią pojawiać się i znikać w trendach ślubnych. Teraz znów jest ich czas. Nic dziwnego – pasują do sukni ślubnych, dodając im lekkości i zwiewności. Zyskuje sylwetka, a panna młoda wydaje się być eteryczna. Piórka są retro detalem, który nadaje sukni konkretny styl. Kojarzymy je z XIX-wiecznymi tancerkami w Paryżu, światem bohemy czy swingującymi latami 20. Piórka mogą zupełnie zastąpić koronki, bo pasują do gładkiej sukni ślubnej. Panna młoda będzie wirować w tańcu, a dekoracyjne pióra razem z nią. Co za widok!